Nasıl Çalışır? Son Güncelleme 4 ay önce

Freelancer.org.tr platformunda İşler, Hızlı ve Güvenli Bir Şekilde Yürütülüyor!


Freelancer.org.tr üzerinden bir hizmet satın aldığınızda, ödediğiniz tutar direkt olarak satıcıya geçmez. Bunun yerine, ödeme önce Freelancer.org.tr'nin havuz hesabına aktarılır ve işin tamamlanması beklenir.


Alıcı, satıcının işe başlaması için gerekli temel bilgileri ve iş detaylarını gönderdikten sonra geri sayım başlar.


Satıcı, ilanda belirttiği maksimum teslim süresi içinde işi tamamlamakla yükümlüdür. Eğer iş zamanında teslim edilmezse, sipariş iptal edilir ve satıcıya olumsuz bir değerlendirme yapılır. Alıcının ödediği ücret kendisine iade edilir.


İş teslim edildikten sonra, alıcı işi inceler. Eğer sonuç, iş tanımında belirtilen kriterlere uygunsa, işi onaylar. Bu aşamada, ilk etapta havuz hesabına aktarılan ücretten %20 Freelancer.org.tr hizmet bedeli kesilerek satıcının hesabına aktarılır.


İş, alıcının beklentilerini karşılamıyorsa, alıcı satıcıdan revizyon talep edebilir. Satıcı, belirlenen revizyon süresi içinde gerekli düzenlemeleri yaparak işi tekrar alıcıya teslim eder.


Alıcı, işi teslim aldıktan sonra iş hakkında yorum yapar. Ayrıca, isteğe bağlı olarak teslim aldığı işi satıcının portföyünde yayımlayabilir.